Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost
27.5.2006 - Zprovoznění stanice metra Depo Hostivař

Poměrně v rychlém časovém tempu byla pro cestující postavena stanice metra Depo Hostivař na trase A, která je umístěna přímo v depu metra pro zmíněnou trasu. Katastrálně jde o území Malešic, čemž svědčí i přilehlá tramvajová zastávka "Malešická továrna".

Stanice DEPO HOSTIVAŘ Vás vítá...

Provoz ve stanici byl slavnostně zahájen v den mého svátku, 26. května 2006 v odpoledních hodinách, od cca 15:45 pak byl zahájen pravidelný provoz s cestujícími. Oficiálně sem bylo metro zprovozněno až v sobotu 27. května, změny v povrchové dopravě proběhly o den později.

Vlak v povrchové stanici metra Depo Hostivař

Ve stanici, která není hloubená, byly instalovány informační prvky pro cestující. Podobné byly postupně instalovány i ve všech zbývajících stanicích metra na všech trasách, aby se cestujícím nová stanice metra vžila do paměti.

Informační prvky

Informační prvky

Informační prvky

Informační prvky

Nová stanice pražského metra, které nese pořadové číslo 54, je barevně laděna do žluto šeda, vyjma zelených informačních prvků jako důsledku označení zelené linky metra A.

DEPO HOSTIVAŘ, nástěnný nápis

Zákaza kouření platí i u zarážedla kolejnice

Při vstupu do stanice se cestujícími naskytne následující obrázek. Fotografie vypadá, jako by fotograf stál v kolejišti. Opak je ale pravdou! Fotograf stojí v úrovni nástupiště, za zarážedlem.

Stojím v kolejišti nebo ne...?

Podobně zajímavý pohled se cestujícím naskytne při průjezdu mezi stanicí Depo Hostivař a bývalou konečnou Skalka. Ta je i dnes využívána v pracovních dnech k obratu vybraných spojů metra. Poprvé v historii metra se cestující svezou téměř na "širé pláni", jsou patrné i haly depa metra.

Odstavená souprava metra v kolejové harfě hostivařského depa metra

Většina autobusových linek se dočkala zkrácení a ze zastávky Malešická továrna jsou odkloněny k nové stanici metra. V současnosti jde například o linky "třístovkové" řady nebo linky jedoucí do oblast Uhříněvsi, Hájku či Nedvězí.

Depo Hostivař a autobus ve výstupní zastávce


Aktualizováno: 24.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009