Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.
Oslavy 751. výročí založení města Ústí nad Labem

Oslavy města Ústí nad Labem konající se již tradičně koncem června omezují mimo jiné i provoz MHD v centru města. Před rokem byla zhruba na hodinu zastavena trolejbusová doprava, letos Dopravní podnik vše vyřešil jiným způsobem. Nasadil na linky autobusy.

Policie zastavila dopravu u divadla, kvůli "běhu na lyžích"

Hned dopoledne se uskutečnil Memoriál živého Karla Tippmanna. Šlo o recesistickou soutěž v běhu na lyžích, které se zúčastnil i primátor města Jan Kubata nebo exekutorka Alice Berková.

Na Severní Terase okolo poledne řidiči opustili trolejbusy a přesedlali na autobusy (v pozadí odstavené na parkovišti)

Od poledne dostali řidiči příkaz přesedlat z trolejbusů na přistavené autobusy náhradní dopravy. Víkendová frekvence provozu to umožňuje. Důvodem je uzavírka Masarykovy ulice u Divadla, kde se mažoretky s celým průvodem zastaví.

Chaos a kolaps dopravy na Masarykově třídě, mažoretky se připravujíPrůvod mažoretek začal přesně ve 13:00. Jejich trasa vedla od Polikliniky přes Pražačku a Hraničář na Lidické náměstí před Severočeské divadlo opery a baletu. Doprava byla v tu chvíli vedena odklonem přes ulici Panskou kolem Městských lázní. U nich měly linky číslo 3 a 17 také náhradní zastávku.

Průvod pokračuje...

Průvod zkomplikoval dopravu v centru

Ústečané, kteří se přišli podívat na průvod, záporně hodnotili skutečnost, že skrz průvod vedla i nadále trasa MHD, což značně komplikovalo i prostor, ve kterém se mohl průvod uskutečnit. MHD by podle některých názorů tu chvilku počkalo...

Autobus přijíždí od Městských lázní a míří na Klíši

"Jedenáctka" přijíždí od Městských lázní

V průběhu dne se pak doprava vrátila do normálu, i trolejbusy se postupně vrátily na trasu.

Dav průvodu u divadla (v pozadí Magistrát města Ústí)


Aktualizace dne: 24.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009