Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.
Zahájení trolejbusové dopravy na Střekov, Karla IV.

Zásadním průlomem byl prosinec 2007. Druhou prosincovou neděli nejen, že se změnily jízdní řády na železnici, ale také v souvislosti s rozšířením trolejbusové sítě u městské hromadné dopravy. Do provozu byla po slavnostním ceremoniálu dána trolejbusová trať na Střekov. Po slavnostním přestřižení pásky tehdejší výkonný ředitel Pavel Havránek pokřitl první oficiální trolejbus na Střekově, kterým se rázem všichni pozvaní vypravili ke druhému stříhání, tentokrát pásky na kruhovém objezdu Karla IV.

Tu přestřihl náměstek primátora Jan Řeřicha i starosta Střekova Vlastimil Žáček.Pro pozvané bylo připraveno pohoštění i malá výstavka fotografií z provozu tramvají na Střekově. Ty sem přestaly jezdit v sedmdesátých letech minulého století.OD ranního výjezdu byla linka číslo 60 vedena v autobusové podobě, ale po dokončení slavnostního ceremoniálu byl zahájen ryze trolejbusový provoz. Kromě pár pořadí (ve špičce pracovního dne má linka celkem 10 vozů) byla většina vozidel nízkopodlažních.Od neděle 9. prosince 2007 se změnilo linkové vedení:
Linka 1: zrušena
Linka 3: Trmice - Hlavní nádraží
Linka 9: Divadlo - Nové krematorium (Kojetice)
Linka 11: Přestanov, Chlumec, OC Všebořice - Brná, Církvice
Linka 17: Vozovna DP - Střekov nádraží
Linka 60: Mírová - Střekov Karla IV.Ačkoli v průběhu dopoledne začalo sněžit, na provoz trolejbusů to naštěstí nemělo vliv.Střekovanům přeji, ať nová trolejbusová trať slouží!


Aktualizace dne: 24.12.2008
© Filip Vlček