Karosa C 734
Manipulační jízda Plzeň - Ústí nad Labem

Dvoudveřový autobus Karosa 734.00. Začátek cesty: Závod ČSAD Autobusy Plzeň. Cíl cesty: Spolek historické techniky Zalužany u Ústí nad Labem. Datum: 23. září 2008. Důvod: převoz zprovozněného autobusu Karosa do areálu SHT. Tolik asi ve zkratce. Jenže to bych nebyl já (bychom nebyli my), aby se něco nestalo. 


Podobně na tom byl i druhý sloupec odjezdu vlaků, mezi kterými byl i ten náš. / foceno: 23.9.2008

Neznámí pachatelé (jinak lze firma Dežodemont :-)) odcizili zabezpečovací kabel na jižním kolejovém zhlaví pražského hlavního nádraží, což ho jaksi vyřadilo z provozu. Všechny vlaky tak mimo jiné i od/na Beroun a Plzeň končily/začínaly ve stanici Praha - Smíchov. Tudíž naše cesta od rychlíku z Holešovic na Hlavní nádraží se protáhla o úsek na Smíchovské nádraží.


Velmi zachovalý interiér autobusu Karosa. / foceno: 23.9.2008


Výjezd z areálu a hurá na sever! / foceno: 23.9.2008

Samotné přebrání proběhlo mimo drobné komplikace v přátelském duchu, a proto jsme vyjeli z Plzně směr Ústí nad Labem. Do smrti si budu patrně pamatovat obec Kaznějov kam jsme se museli dostat, abychom se vymotali z Plzeňska.


Jízda díky řízení panem Jiřím Jírkem uběhla velmi rychle. / foceno: 23.9.2008

Autobus, úředně psaný na jméno Lukáš Laube, řídil většinu cesty Jiří Jírek vzhledem k jeho znalosti zdejších silnic. Já jen pořizoval fotodokumentaci a občas se "připletl" do rozhovoru. Celá jízda během celého dne probíhala při přátelském duchu, a tak uběhla velmi rychle.


Fotogenická byla zastávka nad obcí Plasy. / foceno: 23.9.2008


Fotogenická byla zastávka nad obcí Plasy. / foceno: 23.9.2008

Před drobné komplikace během jízdy (naštěstí ty zvuky nebyla prasklá pneumatika...:-)) plynula cesta rychle a bez komplikací.


Jako přímo z výrobního závodu Karosy... / foceno: 23.9.2008


Fotogenická byla zastávka nad obcí Plasy. / foceno: 23.9.2008

Zhruba v půli trasy jsme zastavili v prostoru zastávky v obci Radíčeves, kde jsme trochu nabrali síly a pokračovali dál, ještě stále za vedení panem Jiřím Jírkem, do cíle cesty. Ten se nezadržitelně blížil.


Radíčeves, zastávka autobusových linek. / foceno: 23.9.2008

Za Mostem, kousek před Bílinou, se řidiči vyměnili. Poprvé tak oficiálně za volant autobusu, jehož datum výroby se téměř shoduje s mým datem narození (1985), usedl jeho platný majitel Lukáš Laube. Jízdu si náležitě užíval až do konce.


Za Mostem se role řidičů proměnily... / foceno: 23.9.2008


Teplice, Somet. Přestup na trolejbusovou dopravu. / foceno: 23.9.2008

Poslední "fotozastávka" se uskutečnila v prostoru obratiště Somet v Teplicích, kde probíhal frekventovaný trolejbusový provoz trolejbusové dopravy. Po pořízení snímku se pak vůz vydal do své konečné zastávky Zalužany, Spolek historické techniky.


Konečná zastávka... / foceno: 23.9.2008

Autobus dojel i se všemi výletníky do cíle v pořádku a nic mu nebrání na první provozní den. Reportáž z něj se samozřejmě objeví i na Vlčounově webu! Myslím, že se máte na co těšit. Sledujte regionální tisk a dopravní weby, zmínka o akci bude patrně i zde!


Aktualizováno: 21.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009