Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.
15. května 2005

V neděli 15. května byl od 6:00 do cca 12:45 omezen trolejbusový provoz na linkách, které obvykle projíždí křižovatkou ulic Větrná - Sociální péče, poblíž konečné Severní Terasa. Během výluky byly změněny trasy několika linek, na některých byla zavedena náhradní autobusová doprava.

Stručná informace o probíhající výluce byla uvedena u každého jízdního řádu v přerušeném úseku

Linky číslo 52 a 55 byly zkráceny ve směru z centra (z Klíše lázně, respektive z Žežické) jen do zastávky Mírová, odkud byla zavedena náhradní autobusová doprava linkou 52 (jen jediný vůz) v trase Stavbařů - Severní Terasa s odjezdy linky číslo 52. Zastávky linky 52 (NAD): Stavbařů - Mírová (T) - Mírová - Větrná - Mountfield - Severní Terasa.

Citybu na náhradní autobusové dopravě projíždí v úseku mezi Severní Terasou a Mountfieldem

Cestující, kteří přijeli trolejbusem číslo 55, museli tedy počkat na příjezd linky číslo 52, za kterou následoval vůz náhradní autobusové dopravy. 

Citybusy zajišťovaly náhradní autobusovou dopravu na linkách číslo 51 (zde v zastávce Mountfield) a 60

Provoz na linkách číslo 51 a 60 byl v celých trasách nahrazen autobusy. Oproti prázdným trolejbusům, které zejména dopoledne vozí na zmíněných linkách "vzduch" bylo kapacitní obsazení linek dostačující. Dopravní situace byla zvládnuta bezproblémově.

Trolejové vedení bylo bez proudu, což dokazuje snímek výhybky před obratištěm Severní Terasa

Od cca 12:00 byl obnoven původní trolejbusový provoz v celé trase zmíněných linek, a tak byl se zahájením odpoledních směn obnoven jak původní trolejbusový provoz v úseku Mírová - Severní Terasa, tak i na linkách číslo 51 a 60. Náhradní autobusová doprava na lince číslo 52 byla zrušena.


Aktualizováno: 24.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009