Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.
17. března - 18. března 2007

Druhý víkend byl kvůli dokončování přestavby strategicky důležité křižovatky ulic Masarykova a Revoluční v Ústí nad Labem věnován výhradně autobusům. Trolejové vedení se měnilo hlavně kvůli nově vybudovaným ostrůvkům, které sice mají zajistit větší bezpečnost chodců, leč některým řidičům působí patřičné problémy...Práce začínaly již v přechodu na noční provoz z pátku na sobotu. Noční pořadí, která zajišťují ještě denní provoz trolejbusů, tak z poloviny jezdila v trolejbusové verzi, po půlnoci už řidiči jezdili výhradně autobusy.Současně s tím probíhala v Ústí zakončovací fáze přestavby zbývajícího úseku centra města. Zastávky Divadlo byly v rámci této stavby několikrát přemisťovány.

V pohotovosti byl veškerý technický vozový park dopravního podniku. S novotou zářícím měděným trolejovým vedením do ulic vyjel také Zetor.Mezi trolejovými věžemi se tak "proháněla" jak vozidla pravidelných autobusových linek, tak i náhradní autobusové dopravy za trolejbusy.

Během deštivé noční výluky z neděle na pondělí se ale podařilo trolejové vedení v nové podobě zakončit, což umožnilo plánované pondělní zahájení pravidelného trolejbusového provozu.


Aktualizováno: 24.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009