Dopravní podnik hlavního města Prahy, akciová společnost
únor 2008 - výluka metra C v úseku Kobylisy - Ládví

Z důvodu napojování nové tratě metra na trase C bylo nutné o prvním únorovém víkendu přerušit provoz metra v úseku Kobylisy - Ládví. Z toho důvodu došlo v síti, nejen metra, k několika změnám.Provoz metra byl na trase C organizován dle běžného harmonogramu jen v úseku HÁJE - Kačerov - Pražského povstání - Muzeum - Florenc - NÁDRAŽÍ HOLEŠOVICE.Ve stanici Nádraží Holešovice pak bylo nutné přestoupit na soupravu pendlu jezdící mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Kobylisy. Ta jezdila na koleji ve správném směru Háje - Ládví.Ve stanici Kobylisy pak bylo nutné pro jízdu směr Ládví přestoupit na pravidelné tramvajové linky číslo 10 a 17, případně pravidelné autobusové linky a nebo mimořádně prodloužené autobusové linky číslo 103, 187 a 368.

Výluka trvala od pátečního večera (cca 20.00) dne 1. února do ukončení denního provozu v neděli 3. února. Od zahájení denního provozu v pondělí po víkendu byl provoz již beze změn.V rámci dokončení napojovacích prací by pak měla proběhnout další výluka koncem února, kdy nebude jezdit ani pendl do Kobylis, naopak bude jezdit náhradní doprava X-C.

Poslechněte si, jak se hlásilo v metru a tramvajích během výluky metra (pořízeno 3.2.2008):

--> Vltavská. Z důvodu výluky končí vlaky jízdu ve stanici Nádraží Holešovice.

--> Ukončete, prosím, výstup a nástup, dveře se zavírají. Příští stanice nádraží Holešovice. Na této stanici sledujte informace pro další cestu ve směru Ládví.

--> ...příští stanice Kobylisy. Konečná stanice. Pro jízdu do stanice Ládví použijte, prosím, pravidelné autobusové nebo tramvajové linky. Tento vlak se bude vracet do stanice Nádraží Holešovice. Děkujeme za pochopení.

--> Vážení cestující. K další cestě do stanice Ládví použijte pravidelné autobusové nebo tramvajové linky. Děkujeme za pochopení. (a anglická verze)

--> Kobylisy, přestup na metro. Příští zastávka Střelničná. Upozornění pro cestující: V úseku Kobylisy - Ládví je přerušen provoz metra C. Do zastávky Ládví využijte linky číslo 10 a 17.

--> ...upozornění pro cestující: V úseku Kobylisy - Ládví je přerušen provoz metra C.¨Pro vstup do metra C použijte stanici Kobylisy.

Výluka bude v únoru pokračovat druhou etapou. O jejím průběhu a informovanosti jsou další informace zde.


Aktualizováno: 24.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009