Karosa C 734
"Připomínka rychlíkových linek" - úterý 7. října 2008

Po sáhodlouhých přípravách skutečně došlo na avizovanou akci, která se odehrála téměř v komorním stylu. Nicméně na nezájem si rozhodně není možné stěžovat. Nicméně propagace by příště mohla být větší. A bude! 


Pokus o nalepení samolepky ČSAD číslo 1. / foceno: 6.10.2008 (c) Lukáš Laube


Pokus o nalepení samolepky ČSAD číslo 1. / foceno: 6.10.2008 (c) Lukáš Laube


Pokus o nalepení samolepky ČSAD číslo 1. / foceno: 6.10.2008 (c) Lukáš Laube

Den před akcí se autobus musel připravit, označit "dobovým logem dopravce", kterého jsem se zhostil jak já, tak i právoplatný majitel autobusu Lukáš Laube.


Pokus o nalepení samolepky ČSAD číslo 1. / foceno: 6.10.2008

Slavnostní křest v podobě nalepení samolepek na vůz byl okleštěn o proslovy a jiné oficiality a autobus mohl manipulačně přejet na točnu Všebořice, aby rannímu výjezdu nic nebránilo.


Manipulační jízda se zastávkou v Úžíně... / foceno: 6.10.2008


Ještě natankovat pro případ nouze!. / foceno: 6.10.2008

Modrý linkový autobus Karosa označený logem ČSAD skutečně v úterý 7. října na slibované linky vyjel. A jízdní řád, respektive slíbené odjezdy z vybraných zastávek, se dodržovaly stejně přísně, jako ve skutečném provozu.


Prvními cestujícími, kteří se s námi svezli, byli slečna Pavlína Kalašová a nevidomý a milý pan Karel. / foceno: 7.10.2008

Akce byla, sice na poslední chvíli, ale přeci jen schválená Dopravním podnikem města Ústí nad Labem, Policií ČR a odborem dopravy Magistrátu města Ústí nad Labem, za což jim patří velký dík.


Linka 7 směr Dimitrovova. / foceno: 7.10.2008

Autobus jako první absolvoval linku číslo 7. Vzhledem k absenci linkové orientace "točna Mírová" ji suplovala plastová cedulka, kde původní "X" nahradil text "ZVLÁŠTNÍ JÍZDA" a na zbytek se psal křídou název cílové zastávky.


Vůz přijel z linky číslo 8 ze Skalky a nyní si projede kolečko rychlíkové desítky. / foceno: 7.10.2008

Pojem "rychlíkové linky" je odvozen od toho, že linky nezastavovaly ve všech zastávkách, ale jen ve vybraných důležitých. 


Vozový personál Karosy ve složení Filip Vlček a Lukáš Laube. / foceno: 7.10.2008 - díky za fotku, Petře! ;-)

Například linka číslo 25 zastavovala v zastávkách Mírová, Větrná, Gagarinova, Severní Terasa a pak až v centru u Hraničáře, Divadla a na náměstí.


Čerpání přestávky v prostoru konečné v Církvicích. / foceno: 7.10.2008

Nebo třeba linka číslo 27, ve své době velice oblíbená pro svoji rychlost oproti tehdejší dvanáctce, zastavovala na Střekově, pak na Brné osadě a pak až v Sebuzíně a Církvicích. A ostatní linky na tom byly podobně. Třeba osmička zastavovala v trase dnešní šedesátky z Mírové až do centra, pak jela po trase devatenáctky do Neštěmic a na Skalku.


Setkání generací u Vozovny DP. / foceno: 7.10.2008

Označení rychlíkové linky bylo podpořeno červeným pozadím čísla linky na linkových orientacích.


Dobový reklamní letáček ve voze. / foceno: 7.10.2008

Autobus byl vyzdoben letáčky, které se v době osmdesátých a devadesátých let skutečně objevovaly.


Dobový reklamní letáček ve voze. / foceno: 7.10.2008

Nechyběla Veřejná bezpečnost, Lahůdky z Pramene, Elektrospotřebiče Eta nebo Hotel Máj. Jeho dnešní realita je bohužel jiná...


Imitace dobového reklamního letáčku na věhlasný hotel Máj... / foceno: 7.10.2008

Počty cestujících? No, stěžovat si nemůžeme, nicméně absence propagace se v tomto případě docela odrazila na využití linky. Mnozí operovali pojmy legitka MHD, platná jízdenka, a to i přes skutečnost, že na nutnost placení zvláštní desetikorunové vstupenky byli zřetelně informováni. Ostatně k tomu se vztahuje můj článek na jednom soukromém blogu.


Menší fotozastávka se uskutečnila na Hornické, kam autobus běžně nejezdí. / foceno: 7.10.2008

Během provozu panovala v autobuse dobrá nálada, mnozí cestující si skutečně zavzpomínali na éru, kdy právě k nim domů jezdil spoj desítky nebo sedmadvacítky. Rozhodně nás to podnítilo k tomu uskutečnit další akci. O jejím termínu bude opět, tentokrát ve větším časovém předstihu informováni n tomto webu a na dalších smluvních místech (média apod.).


Po dojezdu na poslední konečnou prvního provozního dne ve Všebořicích. / foceno: 7.10.2008

Po vystoupení posledních cestujících ve výstupní zastávce "Všebořice" se vůz vydal jako manipulační jízda přes Úžín a Chabařovice do Zalužan, kde svojí první provozní premiéru ukončil. 


Manipulační jízda u zastávky Ocelárna. / foceno: 7.10.2008

A naše pocity? Skvělé!


I při manipulačních jízdách dbáme na informace. / foceno: 7.10.2008

Pozor! Připravujeme zvláštní sekci, která nahradí tu současnou o Českých drahách. Proto Vás upozorňujeme na plánované změny. V samostatné sekci budou k dispozici jízdní řády, fotografie z akcí, kterých se vůz účastnil a další informace o autobuse Karosa C 734.00. Máte se na co těšit!

Neoznačená fota poskytl Lukáš Laube.

Mrkněte se na pozvánku na akci!

Mrkněte se na převoz z Plzně!


Aktualizováno: 21.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009