Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.
20 - 21. srpna 2005
27 - 28. srpna 2005

Závěrečná fáze rekonstrukce křižovatky Pražačka a úprava trolejového vedení. To byl důvod, proč byla před a po výluce trolejbusové dopravy na Pražačce zavedena o víkendech náhradní autobusová doprava na linkách, jež Pražačkou jezdí. 

Citybus jako náhradní doprava za linku číslo 55 v prostoru křižovatky Pražačka o prvním víkendu

            První uvedený víkend byly od ranního výjezdu linky číslo 51, 52, 54, 55 a 56 zajištěny pomocí náhradní autobusové dopravy. Linkové vedení se nijak výrazně neměnilo, provoz byl zajišťován i do sídliště Hornická. Provoz na linkách číslo 57 a 62 byl zajištěn pravidelnou trolejbusovou dopravou.

Citybus jako náhradní doprava za linku číslo 60 v prostoru křižovatky Pražačka o prvním víkendu

            Druhý uvedený víkend byl mnohem záživnější. Od ranního sobotního výjezdu byl obnoven provoz linek číslo 51 a 55 ve svých původních trasách, linka číslo 60 po týdenní absenci znovu vyjela do ulic. Ovšem opět v autobusové podobě, linky číslo 57 a 62 beze změn v trolejbusové podobě. Úprava a zakončení přestavby trolejového vedení si však společně s pokládáním nového asfaltu vynutila vyloučení provozu v celé křižovatce.

Citybus jako náhradní doprava za linku číslo 55 ve Velké Hradební míří na Hornickou

V neděli byly odpoledne provedeny dočasné změny linkového vedení. Linky číslo 51 a 55 byly vedeny ve směru z centra (ze Skalky, resp. Žežické) přes Pařížskou ulici, kde byla umístěna náhradní zastávka Hraničář a dále pak Velkou Hradební, Bělehradskou, Elišky Krásnohorské (T) a Na Vyhlídce (T) do zastávky Hilarova a dále po své trase.

Citybus jako náhradní doprava za linku číslo 51 přijíždí ze zastávky Hilarova a míří do centra

Linka číslo 52 byla vedena z centra k dočasné zastávce linek číslo 3 a 17 a dále přes Špitálské náměstí, Panskou (T), Londýnskou (T), Moskevskou (Z) do dočasné zastávky Poliklinika (u budovy SZŠ) a dále po své trase k Nemocnici a na Klíši.

Citybus jako náhradní doprava za linku číslo 56 v Moskevské ulici míří do dočasné zastávky Hraničář

Linky číslo 54 a 56 byly vedeny podobně, jako linka číslo 52, na svoji trasu se pak napojily přes Sadovou ulici. V Masarykově ulici byla zřízena dočasná zastávka Poliklinika ve směru do centra, naproti zastávce z centra. Dočasně zřízené zastávky u Polikliniky spočívaly v instalaci kovové tyče a uchycení značky "zastávka MHD" pomocí přechodného dopravního značení.

Uzavírka křižovatky Pražačka se dotkla i linky číslo 11, která uzavřený úsek objížděla Špitálským náměstím a okolo sídla redakce Ústeckého deníku

Výluka se dotkla také autobusové linky číslo 11, která byla vedena shodnou trasou, jako linka číslo 52. Nočního provozu se výluka již nedotkla, linka číslo 53 vyjela již v trolejbusové podobě, autobusy na noční lince číslo 56 byly před půlnocí nahrazeny trolejbusy přímo z vozovny.


Aktualizováno: 24.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009