Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.
5. května - 8. května 2007

Státního svátku v úterý 8. května využil dopravní podnik k uskutečnění původně čtyřdenní výluky v Krásném Březně. Tentokrát opět kvůli uzavírce podjezdu v Drážďanské ulici, ke kterému došlo již podruhé. Poprvé to bylo v létě 2006. Organizace dopravy zůstala de facto v původních rysech. Oproti první výluce však náhradní autobus obsluhoval zastávky Krčínova a ač se výluka dotkla také pondělního provozu, nejezdily školní linky číslo 58 a 59.O víkendu a v úterý 8. května měl být provoz zajišťován náhradní autobusovou dopravou, v pondělí pak ve zvláštním kombinovaném režimu trolejbus x autobus X x trolejbus. V pondělí večer však byl podjezd pro MHD otevřen, a tak na úterní NAD už nedošlo.Kvůli instalaci provizorního přemostění tak muselo být opět dočasně demontováno trolejové vedení v podjezdu. Následně bylo během pondělního provozu večer před svátkem instalováno zpět a na linky se vrátily trolejbusy.Ve výše uvedeném datu byly trolejbusové linky vedeny následovně:
51    Mírová - ... - Hraničář - Divadlo - Mírové náměstí
55    Severní Terasa - ... - Hraničář - Divadlo - Mírové náměstí
56   
Všebořice - ... - Hraničář - Divadlo - Mírové náměstí
57   
Staré Předlice - ... - Divadlo - Mírové náměstí
58    mimo provoz
59    mimo provoz
Bez obsluhy se ocitly zastávky Vojanova, Přístav (ve směru z centra) a Krčínova ve směru na Prior.V Krásném Březně opět vznikla provizorní vozovna v Neštěmické ulici, mezi zastávkami Autoškola a Výstupní. Všechny vozy byly zamčeny a podle dosavadních informací hlídány bezpečnostní službou. V Drážďanské ulici za zastávkou Vojanova ve směru z centra pak byl odstaven zálohový trolejbus pro případ nutného nahrazení porouchaného vozu.Manipulační pojížděná smyčka Uhlozbyt byla v pondělí využívaná kromě linek číslo 60 a 62 také linkami číslo 51, 55, 56 a 57, což značně zkomplikovalo provoz ve smyčce.V oblasti Krásného Března byly v provozu následující trolejbusové linky:
51    Skalka - ... - Jungmannova - Autoškola - Výstupní - Prior - Pivovar - ... - Skalka
56    Pod Vyhlídkou - ... - Pivovar - Jungmannova - Autoškola - Výstupní - ... - Pod Vyhlídkou
57    Mojžíř - ... - Jungmannova - Autoškola - Výstupní - Prior - Pivovar - ... - Mojžíř

V Krásném Březně byla opět pojížděna jednosměrná spojka Jungmannova - Autoškola.Pro zajištění náhradní dopravy byla v intervalu 5 minut zavedena náhradní doprava:
X    Mírové náměstí - Stavební stroje - Jungmannova - Autoškola - Výstupní - Prior - Krčínova - Jungmannova - Stavební stroje - Mírové náměstí
55    Mírové náměstí - Stavební stroje - Jungmannova - Autoškola - Výstupní - Prior - Keplerova - Anežky České - Žežická
Školní spoje linek číslo 58 a 59 nejezdily.

Poměrně bohatý jízdní řád linky X nakonec nebyl dodržen a od cca 20:00 byl provoz ukončen.


Aktualizováno: 24.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009