Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.
3. března 2008

Pondělí 3. března, dva dny po zahoření trolejbusu na Severní Terase (patrně v souvislosti s orkánem Emma, který se přes republiku přehnal) zažila ústecká trolejbusová doprava další ránu. Trolejbus číslo 518 projížděl na lince 54 do Všebořic, když porušil trolejové křížení v Hrnčířské ulici. Trolejbusy se rázem zastavily.Relativně nové křížení (více o výluce při jeho instalaci zde) tak vzalo za své v okamžiku, když trolejbusy blokoval střední jízdní pruh. Nejen, že okamžitě došlo k přerušení dodávek elektřiny do trolejí, ale byl zablokován průjezd centrem. Zastavily se tak i autobusy!

Od cca 14.30 se tak začaly vytvářet téměř nekonečně dlouhé kolony trolejbusů, které dosahoval až do Přístavní ulice, do Důlců a dokonce i na most Edvarda Beneše. Je to další trolejbusový problém, který se dotkl také Střekově, kam trolejbusy jezdí tři měsíce.Náhradní doprava vzhledem k rychlosti provedených prací zavedena nebyla.

Trolejbusy se ale přesto rozjely až po 15.00 hodině, kolony pak zmizely v 15.30... Téměř celá vozovna se ocitla v centru města.

Značně rozmrzelí cestující tak museli pěšky.Celá situace ustala a trolejbusy se dostaly do normálu okolo 17.00 hodiny.


Aktualizováno: 24.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009