Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.
Aktuálně, postřehy z MHD 

30. ledna 2007

ZNOVU SNĚŽILO A ZNOVU SE NEJEZDILO
Filip Vlček
Docela krutá byla letošní zima na ústecký dopravní podnik. Zasadila mu druhou ránu kudlou do zad. Čím? No, jednoduše sněžilo a DP tak musel v tichosti stáhnout všechny nízkopodlažní trolejbusy. Investice za 90 milionů korun pak jezdila na linkách číslo 56 a 62. Podrobnosti zde.

28. prosince 2006

PROBLÉMY S NÍZKOPODLAŽNÍ ŠEDESÁTKOU
Filip Vlček (doplněno o informace -pp-)
První letošní sněžení se nesetkalo s pochvalou. Zvláště pak u řidičů nízkopodlažních trolejbusů na lince číslo 60. Ty totiž večer zůstaly stát pod kopcem v ulici Sociální péče. Náhradní dopravu zajistily nízkopodlažní autobusy.

10. prosince 2006

CARREFOUR NAHRADILO VŠEBOŘICE OBCHODNÍ CENTRUM
Filip Vlček
Ode dneška dochází v síti MHD k přejmenování některých názvů zastávek. Rozsah dopravy zůstává zachován. Zastávky Carrefour jsou nyní Všebořice obchodní centrum, Nemocnice se změnila v Kampus, Mountfield se vrací k názvu Gagarinova. Vznikla nová zastávka ZPA pro linky číslo 3 a 13 ve směru do centra.

9. října 2006

AUTOBUSY MHD DO ŘEHLOVIC A DUBIC
Filip Vlček
Autobusy městské dopravy zajišťují na základě žádosti Krajského úřadu dopravu do Habrovan, Řehlovic a Dubic. Podle posledních informací bude tato linka trvale převedena do provozní režie MHD, označena číslem 4 a vedena pod DP města Ústí nad Labem. Podobně bude veden i tarif.

srpen 2006

VÝLUKA TROLEJBUSOVÉ DOPRAVY
Filip Vlček (doplněno o informace -av-, -ts- a -ps-)
Trolejbusová doprava do Krásného Března se vrátila do doby letošních povodní. I když organizace provozu byla mírně upravena a otočeno bylo také ukončení trolejbusových linek ve směru od Pivovaru. Pro veškerou dopravu byl totiž na týden uzavřen podjezd v Drážďanské ulici. Trolejbusy na linkách číslo 51, 55, 56 a 57 byly ve směru z centra zkráceny do zastávky Mírové náměstí, odkud pokračovaly autobusy náhradní dopravy X do Krásného Března. Tam jezdily na linkách číslo 51, 56 a 57 opět trolejbusy. Více informací v tomto odkazu.

29. června 2006

KAUZA ÚSTECKÝ DENÍK versus DOPRAVNÍ PODNIK MĚSTA
Filip Vlček (doplněno o informace -mk-)
Nářky řidičů vyprovokovaly mne jako redaktora a při příležitosti pondělního jednání (25.6.2006) jsem se rozhodl sestavit a následující den vydat článek, který vyvolal pozdvižení. Dopravní podnik se okamžitě ohlásil, že většina údajů v článku je lež. Pokud nevěříte, mrkněte na samostatnou stránku. Já jsem také nevěřil vlastním uším, zvláště poté, co se nade mnou vznášela možnost žaloby...

7. června 2006

POSTUPNĚ SE DNES VYBOURALY TŘI AUTOBUSY
Filip Vlček (doplněno o informace -jv- a -ks-)
Během dneška do garáží musely nuceně zatáhnout tři kloubové autobusy.Postupně během dne do nich totiž nabouraly osobní vozy. Hned zrána na křižovatce u Carrefouru ve Všebořicích to služební vůz ústecké firmy narazil do vozu 374 na lince číslo 11. Dopravu tato nehoda značně zbrzdila. V průběhu dne pak do kloubového nízkopodlažního vozu (nezjištěné číslo) narazilo osobní auto v prostoru U Pěti oblouků. Další problém s dopravou. A jako by toho nebylo dost, tak před 20:00 hodinou pak osobní vůz nezvládl vytočit se na křižovatce na Předmostí a vrazil to do vozu 377, tentokrát na lince číslo 3. Fotografie poslední nehody je uvedena ve fotogalerii.

28. května 2006

NOČNÍ TROLEJBUS ČEKÁ NA VLAK
Filip Vlček
Na vlak z Prahy bude od dnešní noci nově čekat jeden z nočních spojů A sice linka číslo 53 z Dobětic na Severní Terasu. Přípoje v 0:50 se tedy od Divadla přesouvají na Mírové náměstí (0:48 nebo k Hlavnímu nádraží (0:52). Spěšný vlak v současnosti přijíždí v 0:47, než se ale cestující vymotá z rekonstruovaného nádraží, trolejbus mu z Mírového náměstí ujel. Vůz zde čeká pět minut a v 0:53 odjíždí.
Od toho samého data se přesouvá přestupní zastávka z linky číslo 57 na linku číslo 12 a naopak z Nových Předlic do prostoru konečné ve Starých Předlicích. Pro cestující je přestupní zastávka bezpečnější, protože je v blízkosti řidič MHD.

5. května 2006

PŘETRŽENÝ ZÁVĚS TROLEJOVÉHO VEDENÍ ZASTAVIL TROLEJBUSY
Filip Vlček a další zpravodajové
Přetržený závěs trolejového vedení na Masarykově ulici naproti hlavní poště zapříčinil včera odpoledne kolaps trolejbusové dopravy v centru města. Trolejbusy ve směru z Mírového náměstí končily v zastávce Divadlo, odkud jezdila náhradní doprava. Více v sekci Výluky.

1. května 2006

PROVOZ MHD V DOBĚ SVÁTKU
Filip Vlček
Provoz městské dopravy je zajišťován podle nedělních jízdních řádů. Trolejbusy po dvou dnech vyjely do provozu. Ještě včera byly linky vedeny odklonem přes okolní ulice u Hraničáře. Noční provoz na dnešek byl již bez omezení se zachováním náhradní autobusové dopravy.

29. dubna 2006

UZAVÍRKA MASARYKOVY A REVOLUČNÍ ULICE
Filip Vlček
Pokládání nového živičného povrchu na Masarykově ulici znemožnilo provoz trolejbusů přes zastávku Hraničář. Náhradní zastávky se v průběhu dneška několikrát přesunovaly. Pokračující oprava Revoluční ulice odklonila náhradní autobusovou dopravu okolo restaurace Na Rychtě a tržnice. Tento odklon bude patrně dnes zrušen. Více v sekci Výluky.

9. dubna 2006

POVODEŇ ZASÁHLA DO PROVOZU MHD
Filip Vlček, Jan Vraný a další zpravodajové
Labe opět zahazardovalo s lidskými životy. Koncem března a začátkem dubna totiž vystoupalo na třetí stupeň povodňové aktivity. Výrazně zasáhlo do provozu MHD v Ústí nad Labem. Nejprve byl omezován autobusový provoz, zaplavením křižovatky U Pěti oblouků však nastal kolaps trolejbusové sítě. Spojkou centra s Krásným Březnem byla náhradní autobusová doprava, která jezdila přes ústecké mosty nebo ze Stříbrníků.
Bližší informace včetně fotografií v Povodňovém speciálu - povodně 2006.

23. března 2006

PŘETRŽENÉ TROLEJOVÉ VEDENÍ
Filip Vlček
V ranní špičce dojezdíme, s opravou počkáme. To si asi řekli technici na dopravním podniku dnes ráno okolo 5:00, když jim řidič linky číslo 52 s vozem 550 nahlásil přetržené trolejové vedení na Předmostí, před vjezdem do Důlců. Trolejbusy proto začaly projíždět smyčkou Uhlozbyt, linky číslo 60 a 62 končily u Divadla a jezdily otáčet do Předlic (resp. na Klíši). S opravou se začalo v 9:30, do Dobětic, Neštěmic a Krásného Března vyjela náhradní autobusová doprava, která takhle pendlovala až do poledne.
Bližší informace včetně fotografií v sekci Výluky.

13. března 2006

ZVLÁŠTNÍ KYVADLOVÁ DOPRAVA
Filip Vlček
, Ondřej Patrovský
Od ranního výjezdu dopravní podnik zprovoznil nové zastávky na Mírovém náměstí sever ve směru na Předmostí. Společně s předjízdnou stopou jde téměř o nové uspořádání zastávek. Ve směru od Divadla je nejprve zastávka pro linky číslo 52, 53 a 54 a výstupní pro linky číslo 60 a 62, u Obchodního domu Sever pak umístění našla zastávka směr na Krásné Březno pro linky číslo 51, 55, 56, 57, 58 a 59. Nové zastávky společně s těmi v Hrnčířské ulici jsou definitivní.

9. března 2006

MÍROVÉ NÁMĚSTÍ OPĚT JINAK
Filip Vlček
Od 15. března by mělo dojít k převedení trolejbusové dopravy obousměrně přes nově dobudovanou komunikaci v jižní části náměstí. Podrobnosti zjišťujeme.

3. března 2006

KOLAPS TROLEJBUSOVÉ DOPRAVY
Filip Vlček, Ondřej Patrovský, Tereza Suková a další zpravodajové
Lidé čekající na zastávkách městské dopravy. Takový byl obrázek ústeckých ulic v pátek večer. V centru se totiž přetrhlo trolejové vedení, což mělo za následek katastrofu v podobě zastavení trolejbusové dopravy v celém městě! Ve 20:15 došlo k závadě na trolejovém vedení. Okamžitě se k místu začaly sjíždět trolejbusy, které se však nemohly dostat dál. Podle pokynů dispečinku byly vozy odstavovány, cestující museli využít náhradní autobusovou dopravu. Na jedné trolejbusové lince jezdil vždy jeden autobus! Technici dopravního podniku opravené trolejové vedení předali do užívání ve 22:17, mnoho trolejbusů tak vyjelo do cíle cesty, odkud bez cestujících zatáhlo do vozovny.
Bližší informace včetně fotografií v sekci Výluky.

16. února 2006

ZVLÁŠTNÍ KYVADLOVÁ DOPRAVA
Filip Vlček, Jan Vraný
Od 10.00 hodin byla v provozu zvláštní autobusová linka v trase Spolchemie, vrátnice - Spolchemie, výrobna pryskyřic. Nejezdila podle pevně stanoveného jízdního řádu, ale podle toho, jak byl autobus plný. Na trase pendlovaly dva nízkopodlažní autobusy Citybus v průměrném intervalu 15 (10.00 - 11.00), respektive 10 až 20 minut (12.00 - ukončení akce). Přeprava na lince byla bezplatná.

10. února 2006

PROBLÉMY V TROLEJBUSOVÉ SÍTI
Filip Vlček
Po 20.00 hodině došlo v kopcovité přístupové komunikaci Důlce na sídliště Dobětice k technickému problému. Trolejbus na lince číslo 52 vyjíždějící ze zastávky Nivy jesle se postupně dostal tak blízko krajnice, že zadní část vozu zasáhla do trávníku a hrozilo, že se celý vůz i s desítkou cestujících převrátí do rokle. Zasahující sypači však vozovku pro trolejbusem posypali, a tak se vůz po cca půl hodině rozjel ke svému cíli. Zpozdil se tím provoz dvou vozů na lince číslo 52 a jednoho na lince číslo 54.

3. února 2006

VÝLUKA TROLEJBUSOVÉ DOPRAVY
Filip Vlček
Od ranního výjezdu budou všechny trolejbusové linky nahrazeny autobusovou dopravou v celých trasách. Důvod se doposud nepodařilo zjistit.

2. února 2006

POLOLETNÍ PRÁZDNINY OMEZÍ PROVOZ
Filip Vlček
Pololetní prázdniny jako každoročně, tak i letos omezí provoz MHD. V pátek 3. února zůstanou ve vozovně trolejbusy linek číslo 58 a 59, linku číslo 14 nahradí prodloužené spoje linky číslo 13. V pondělí bude opět plně provoz zmíněných linek obnoven.

Aktualizace dne: 21.12.2008
© Filip Vlček 2005 - 2009