INFOPORTÁL VLČOUN.CZ
OD NEDĚLE 12. ČERVNA JSME NA NOVÉ ADRESE!
ZÁKLADNÍ INFO O ÚPLNĚ NOVÉM INTERNETOVÉM PORTÁLU
NEJEN O MĚSTSKÉ HROMADNÉ DOPRAVĚ  
NAJDETE PŘÍMO ZDE
 


Uvítací fotografie:

ocelarna_090413_02.jpg (114538 bytes)
foceno 13.4.2009
Historický autobus Karosa C 734

Nevíte si rady?
Pokud tápete či hledáte něco na webu vlcoun.tovara.cz, mrkněte sem. Stručný návod, jak se pohybovat na webu!

Nejnovější články:

- Ústecký Silvestr v MHD
  (přidáno 04.01.2009)
- Výluka v Praze - Podolí
  (přidáno 24.12.2008)

- Měřící vůz v Ústí nad Labem

  (přidáno 24.12.2008)

- Válečné mosty na D1

  (přidáno 24.12.2008)

- Metro jede do Letňan

  (přidáno 24.12.2008)

                   ...
více článků zde

Rychlé menu:

- DP Praha
- DP Ústí nad Labem
- Speciál "Odjinud"
- Speciál "Fotopostřehy"
- Karosa C 734
- Jihočeský speciál
- Povodňový speciál - 2006
další odkazy vlevo

Nová kniha připomíná
dvacet let trolejbusů

uvod_kniha_20_let_trolejbusu.jpg (104045 bytes)

Ideální dárek pro nadšence
městské hromadné dopravy!
V závěru roku 2008 vyšla kniha
připomínající 20 let trolejbusů
v Ústí nad Labem!

V prodeji jen za 490 korun!

Publikaci můžete zakoupit:
- Informační centrum DP
Revoluční 26, Ústí n/L
- Modely MMR
Masarykova, Ústí n/L
- na dobírku na e-mailu
petr.sasek@sht.cz

Komunikační centrum

Nechte vzkaz v Návštěvní knize
Info z MHD do Shoutboardu

Zvláštní sekce, administrace

Vstup do sekce pro zvané
(vyžaduje uživatelské jméno a heslo)
Vstup do sekce redaktorské
(vyžaduje uživatelské jméno a heslo)
Vstup do e-mailu stable.cz
(vyžaduje uživatelské jméno a heslo)

Tradiční slovo úvodem...

Po hodně dlouhé časové prodlevě vás všechny vítám u dnešního úvodníku. V prvé řadě přijměte, prosím, moji omluvu za více jak čtyři a půl měsíce neaktivity na tomto webu. Pokud čtete tyto úvodníky a nebo ještě lépe návštěvní knihu, tak jistě víte, že příčinou byly a ještě stále jsou pooperační stavy a s nimi spojené další menší či větší zdravotní problémy. Jenom abyste měli představu, tak celou dnešní aktualizaci jsem dělal v kleče, ještě stále totiž nemohu sedět. Nicméně čas je neúprosný, a tak je potřeba skutečné aktuality vám nabídnout. A že jich nebylo málo. Hodně se toho událo, ještě před operací jsem absolvoval krátkou dovolenou u kamarádky v Polici nad Metují, a docela jsem si to užil. Již brzy se dočkáte fotografií plných sněhu. Stejně tak se dočkáte také fotografií z Hradce Králové.
Nicméně při této aktualizaci jsem se zaměřil pouze na sekci Karosa C 734.00, protože ta si novinky právem zaslouží. Za uplynulou dobu prodělal tento historický autobus hned několik velkých změn, a myslím si, že k dobrému - inu posuďte sami v aktualitách. Letos také absolvoval hned několik "neveřejných" jízd, například do Litoměřic. Jízda ale tehdy z důvodu technické závady skončila ve Velkých Žernosekách. Také se vůz účastnil květnového šestnáctého ročníku tradiční Chabařovické pouti; jezdil na lince B z Roudníků přes Chabařovice do Chlumce a Přestanova. Samozřejmě starší dáma, jakou Karosa C.734 bezesporu je, si ovšem také užila svých zdravotních komplikací. Vše se ale dočtete v sekci Aktuality. Dále bych vás chtěl upozornit, že z důvodu konání soukromé narozeninové akce nebude možné si vůz objednat v sobotu 13. června po celý den. Tuto a podobné tiskové zprávy najdete v na nově vzniklé stránce Tiskové zprávy.
Krátký úvodník s nemalou aktualizací končí. Nebudu vás již déle zdržovat, tak se klidně začtěte a prohlédněte si nové fotky. Další aktualizace proběhne v průběhu června, v závislosti na mém zdravotním stavu. Pěkné jaro přeje webmaster.
/2009-05-24 webmaster/


Po relativně krátké době je tu další aktualizace. Ač jsem původně chtěl aktualizovat až v průběhu příštího týdne, naskytlo se najednou tolik aktualit, že mi to nedalo. Završil jsem jednu etapu života ukončením přátelství s jedním člověkem. Ač to možná tak nevypadá, situace mne velmi mrzí, že vyústila až v toto rozhodnutí, leč díků jsem se od dotyčného nikdy nedočkal... :-( V dopravě došlo také k docela velkým zvratům. Po ústeckých ulicích se začalo prohánět hned několik nových autobusů. Jde především o čtyři autobusy Mercedes Citaro, které zakoupilo město Ústí nad Labem pro modernizaci vozového parku. Společně s nimi vyjel zapůjčený předváděcí vůz Crossway. Dopravní podnik ho první den provozu vyzkoušel na vybraných linkách, nicméně od následujícího dne se ustálil na linkách 4 nebo 6, kde se bude po týdnu střídat s vozy, které jsou na tyto linky běžně nasazovány. V Ústí pak došlo ještě k další aktualitě, když se tento týden na rušné ústecké křižovatce srazilo auto s trolejbusem. Sice nedošlo k žádnému zranění, ale na půl hodiny se zastavila doprava v centru. V Praze jsem byl uplynulé dny častěji, než doma, nicméně vždy to bylo jen z osobních důvodů. A ty návštěvy budou pokračovat. A z občasných návštěv se vyklube možná denní dojíždění, nechci ale nijak předjímat. Nicméně v případě "kladného" výsledku se dozvíte již brzy více. 
Podařilo se mi také utrhnout se z marasmu všedních dní a navštívil jsem historický autobus Karosa C 734. Sice pod nánosem čerstvě napadlého sněhu, ale přesto to byla návštěva milá. Pořídil jsem pár fotek, vylepil pár informačních materiálů a s majitelem a mým kamarádem Lukášem Laubem jsme dohodli termín jarního úklidu. Po dobu pobytu v nemocnici, který se neskutečně rychle blíží, bude dopilována připravovaná květnová dopravní akce. Jen nakousnu, že se připravuje v rámci výročí 35 let provozu metra zvláštní jízda tímto vozem do Prahy. Součástí návštěvy bude návštěva střešovického muzea a, bude-li taková akce plánovaná Dopravním podnikem hlavního města Prahy, také návštěva kačerovského depa metra. Ale to již předjímám.
Co nového na webu?
Největší aktualizací opět prošla sekce Fotopostřehy, kam jste opět zaslali pár fotek. No pár, spíše mraky fotek. Vybral jsem opět ty nejlepší a hodil je na web. Na svá díla i na díla ostatních se mrkněte v sekci Fotopostřehy. Určitě přivítáte nové fotky v ústecké fotogalerii. Najdete tady fotky nových autobusů Mercedes a Crossway. A nejen to, jsou tu i fotky odstaveného trolejbusu v Možíři. Nesmím také zapomenout na novinky v sekci o historickém autobuse Karosa C 734.00 nebo na nová hlášení z pražské dopravy. Kompletní seznam novinek najdete tradičně v sekci Aktualizováno.
Všem čtenářům děkuji za věrnost a těším se na další aktualizaci!
/2009-01-18 webmaster/


Vítejte na webu! Leden se pomalu přehoupl do své druhé poloviny. V Praze byl ve znamení neustálých poruch vodovodního řádu, což v praxi znamenalo přerušení tramvajového provozu v úseku Náměstí Míru - Koh-i-noor, zprvu dokonce obousměrně. Začaly jezdit náhradní autobusy, což přinejmenším znepříjemnilo cestování stovkách Pražanů. Nicméně už je po všem, a Pražané opět cestují tak, jak jsou zvyklí. A když už jsem u té Prahy, tak hned první pracovní den nového roku nezvládal pásmový provoz metra na trase C. Přes avizovanou změnu, že každý druhý vlak bude ve špičce končit ve směru z centra na Ládví, se však před sedmou hodinou ranní stal jen textem na stránkách novin. Ládví nezvládalo obraty, intervaly se z necelých dvou minut v ranní špičce protáhly na osm, a tak se vlaky začaly zase již tradičně otáčet přes Letňany. Kritici si mnuli ruce, cestující byli rádi, Ropid přemýšlel, kde se stala chyba. Po čtyřech hodinách se však podařilo pásmový provoz obnovit, což se daří držet bez větších problémů dodnes. Hlavním problémem je nízký interval, který bez dostatečného zázemí není možné udržet s pásmovým provozem. 
Ani Ústí nad Labem nezůstává pozadu s aktualitkami. V nově budované a dokončované Malé Hradební už visí trolejové vedení, což naznačuje jeho budoucí polohu. Jistě to po dokončení bude zajímavé místo pro fotografování vozů MHD, nicméně ještě dlouho se sem kolo od vozu nepodívá. Začala restrukturalizace přednádražního prostoru a, v posledních dnech hodně proklamované v médiích, se blíží také oprava křižovatky na Předmostí. Jak bude vypadat? Bude tam kruhový objezd. Leč, o tom teprve připravujeme podrobnější reportáž, nicméně začínáme sbírat a dofocovat fotky této křižovatky, aby bylo možné později udělat fotodokumentaci přestavby.
Co nového na webu? Prvotně se musím pochlubit s pár fotografiemi elektrodispečinku tramvají v Praze. Najdete je v pražské fotogalerii. Až budu mít zase příležitost, udělám o něm samostatnou fotoreportáž. A možná nezůstane jen u elektrodispečinku. Co se Prahy týče, nabízím ještě ke stažení tři hlášení v dopravě. Nu, v Ústí se toho moc nestalo, a tak jsem opět doplnil jen nové fotky do fotogalerie. Nicméně už mám i nějaké fotky trolejového vedení v Malé Hradební, pokusím se je sem doplnit co nejdřív. Teď už ale nebudu už déle zdržovat a mrkněte na novinky, které vám nabízím. Není jich moc, ale alespoň něco nového, že? :) Hezký zbytek ledna.
/2009-01-13 webmaster/


Nový rok s číslicemi 2, 0, 0 a 9 je tady. Mnozí jsme ho přivítali v posteli, mnozí bujarými oslavami, že možná ještě dnes špatně vidíte, nemalým počtem ho "oslavili" lidé v práci. Stejně tak, jako já v redakci Ústeckého deníku, tak i řidiči městské hromadné dopravy. Dopravní podniky standardně přistoupily k omezení provozu MHD, což v praxi znamenalo okolo deváté večer přechod na noční provoz trvající do sedmi až osmi hodin. Tento úvodník bude jen velmi krátký, protože se toho vcelku moc nového nestalo. Proto mohu jen doporučit nahlédnutí do stránky s fotogalerií v Ústí nad Labem a na stránku s fotkami silvestrovského ukončení denního provozu. A samozřejmě opět mám tady na vás výzvu! Nebojte se komunikovat s námi přes e-mail, Návštěvní knihu, případně se o postřeh z provozu MHD podělte v Shoutboardu! Můžete tam posílat své postřehy i po SMS!
Přeji vám, vážení čtenáři, hodně úspěchů v novém roce. Hlavně zdraví, štěstí, lásku, peníze a fajn lidičky kolem sebe. To vám přeji nejen já, ale celý, v současnosti dooost zeštíhlený, Vlčounův tým. Mějte krásný vstup do nového roku 2009!
/2009-01-04 webmaster/


Vážení přátelé, šťastné a veselé Vánoce přeji! Přišel ten nejkrásnější čas roku, a tak se s Vámi prostřednictvím mých webových stránek setkávám již počtvrté. Ano, už počtvrté zažíváte někteří z Vás Vánoce při čtení stránek vlcoun.tovara.cz. Vánoce jsou časem, kdy bychom neměli zapomenout na žádné své známé, příbuzné a kamarády. Bohužel dnešní uspěchaná doba je taková, že občas zapomínáme i na svoje vlastní zdraví. Věřte, že bohužel vím, o čem mluvím. V průběhu ledna mě čeká operace, kvůli které bude na čas vyřazen z provozu tento web. Ani sami lékaři nevědí, kdy se vrátím z operačního sálu, a tak pokud se dlouho na webu nebude nic dít, tak to tentokrát není moje lenost. Nicméně to není předmětem tohoto úvodníku. Pevně věřím, že Vánočně a hlavně v klidu posedíte i při brouzdání po mých stránkách, které tvořím pro vás všechny. Pro své milé a věrné, trpělivé čtenáře. Co se uplynulých hodin týče, zažíval jsem je ve velkém chaosu. Dělal jsem několik věcí najednou: Vánoční úklid, aktualizace webových stránek, nutné předvánoční návštěvy a setkání, ... Ale myslím si, že e aktualizace webu zdařila. Dokonce jsem odstranil i některé známé chyby, které na těchto stránkách byly. 
A následuje tradiční otázka: Co nového na webu? Jistou novinkou je změna uspořádání této úvodní stránky, kde naleznete pouze dva až tři poslední úvodníčky. Ostatní budou mazány a v průběhu následujících aktualizací pak zkusím vyhrabat všechny dosavadní úvodníky. Ty sem pak hodím podobně, jako teď zpracovávám všechny články. V prvé řadě jsem se pokusil o zpřehlednění webových stránek co se titulních stránek jednotlivých sekcí týče. Myslím si, že teď se mnohem rychleji dostanete k těm stránkám, které jste často navštěvovali. V druhé řadě jsem hodil přímo na tuhle úvodní stránku odkaz na Návštěvní knihu, abychom mohli na téma webu a novinek na něm diskutovat častěji. Pamatujte, že Návštěvní kniha nemá být jen můj prostor. Je určena i vám čtenářům! Kromě doplnění fotek a hlášení do Prahy i Ústí jsem se dostal i k tomu, abych konečně sepsal informace o proběhlé výluce v Praze - Podolí. Kromě textu tam na vás čeká téměř čtyřicítka fotek včetně dvou hlášení! V neposlední jste byli i vy čtenáři aktivní. Zdeněk Kamínek mi poslal fotky trolejbusu, který chtěl jet tam, kam by asi neměl. Jak to dopadlo, se mrkněte sami. Začal jsem tvořit databázi všech článků, na mnohé z nich se už asi ani nedostanete, a proto vzniká stránka Nejnovější články (je v pravém menu na této stránce). Jde o něco jako mapu serveru, ovšem přehlednou. Jinak mě tady ale určitě čeká ještě moc a moc práce, tak věřím, že Váš zájem o můj web mě bude ještě více motivovat do práce!
Tak šťastné a veselé a vše nejlepší do nového roku přeje webmaster Filip Vlček!
/2008-12-24 webmaster/


Po delší době Vás vítám při aktualizaci webu. Zima o sobě dává jasně vědět, Vánoce na krku, přechod na nový rok se nezadržitelně blíží. Období prosince láká k polemizování nad uplynulým obdobím. Toho se ale na našem webu nedočkáte. Naopak si myslím, že je čas plánovat akce na příští rok. Kromě těch dopravních s autobusem Karosa C 734.00 půjde samozřejmě o letní dovolenou, nově bych se také rád na své oblíbené místo podíval v únoru. Pokud mi to zdraví dovolí, můžete se těšit na speciál Dovolená 2009 - termín první. Co se tohoto webu týče, připravujeme několik novinek. Jde o rozjezd nových sekcí, jako třeba Fotogalerie trolejbusových tratí v Ústí nad Labem. Ku příležitosti čtvrtého výročí těchto stránek připravujeme ještě jednu záležitost, ještě jí ale musíme dopilovat. Samozřejmostí bude lepší organizace fotogalerií a hlášení. Naopak jsme odložili osamostatnění webových stránek pod vlastní doménu na blíže nespecifikovaný termín. Přeci jen Vám tlouct do hlavy novou mailovou adresu, to by bylo asi moc... :-)
A co nového tedy na webu? No, tentokrát toho moc není, snažili se proto čtenáři. Dan Rodina z Prahy i Jan Šmíd z Ústí nad Labem nám poslali fotografie z provozů ve "svých" městech, mrkněte na jejich výtvory v sekci Fotopostřehy. V Ústí nad Labem v závěru listopadu došlo k problémům u trolejbusů na křižovatce V Rokli. Krátkou reportáž, protože jsem na místo dorazil pozdě, zhlédněte v sekci Ústeckého výluky. Na závěr si dovolím informovat o aktualizaci na stránkách Karosy C 734. Došlo jednak ke zrušení plánované dopravní akce a jednak k přidání nové e-mailové adresy. Souhrn všech novinek ovšem naleznete v sekci Aktualizováno. Příjemný Advent přeje všem webmaster.
/2008-12-06 webmaster/


Týden se s týdnem sešel a je tu opět pravidelná aktualizace webu. Venku se nám pere slunečné počasí s ale setsakramentsky zimním, a tak člověk nikdy neví, co si má vzít na sebe. Já si třeba minulý týden udělal radost a koupil si zimní bundu (ano, za sedmnáct set, ale když radost, tak pořádná). Šel jsem si sice koupit mikinu, ale bunda byla dřív na ráně. A bunda je to skvělá, konečně je mi v nějaké bundě opravdu teplo. Hold za kvalitu se musí umět platit. A v dopravě tomu není jinak. Chcete se někam svézt? Musíte zaplatit. Nekompromisně. Už nyní připravuji reportáž na téma nástupu předními dveřmi v Ústí nad Labem a mám v plánu trošičku porovnávat s mojí rodnou Prahou. Nicméně tohle na web nyní ještě není připravené. Oproti tomu je k poslechu připraveno několik pražských hlášení. Například jsem teprve nedávno zjistil, že v autobusech se hlásí přestup na přívoz.
A co nového tedy na webu? Nikoli jednotlivá hlášení, ale hned několik jich najdete v sekci Pražská hlášení. Kromě přívozu tu najdete také hlášení z bývalé trasy linky 101 k měcholupské plynárně, něco málo z příměstských linek a minulý týden často využívané hlášení staničního rozhlasu o sčítání cestujících. A když už jsme u té Prahy, tak Dan Rodina z Prahy mi poslal fotky autobusu Karosa v původním nátěru. I to stojí za to mrknout se do Fotopostřehů. Opustíme Prahu a stručně se mrkneme do Ústí nad Labem. Tady došlo patrně vlivem rychlé jízdy v pátek 14. listopadu k přetržení převěsu a následného pádu trolejového vedení v Důlcích. Bohatou stránku co se týče fotografií najdete v sekci Ústecké výluky.
A protože se chystají další drobné úpravy webu, tak hurá do nich. Dovolil bych si upozornit, že v závěru roku budou stránky několik hodin dočasně nedostupné vzhledem k aktualizaci interní databáze. Veškerý obsah ftp serveru bude vymazán a bude nahrán nově, aby došlo k odstranění souborů, které již nejsou aktuální. Každopádně o žádná data nepřijdete, to se nebojte. O všem budete předem informováni. Pěkný průběh listopadu přeje webmaster.
/2008-11-17 webmaster/


To jen, kdybyste chtěli umístit logo na své stránky... :-) Poslední aktualizace: 22.10.2009 10:58
 © Filip Vlček 2005 - 2009

Webové stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024x768 pixelů pro prohlížeč Internet Explorer.
V budoucnu připravujeme navíc ještě zvláštní přístupovou stránku pro mobilní telefony určené pro prohlížeče MiniOpera.
Při používání jiného rozlišení nebo jiného prohlížeče nejsou dosud známy žádné závažné chyby, ale může být rozhozená grafika.
Kopírování fotografií a dat jen se svolením autora! Více v sekci Kontakty.